You are currently viewing Zalety powłoki ceramicznej

Zalety powłoki ceramicznej

Osoby, które posiadają własny samochód zazwyczaj starają się dbać o niego jak najlepiej. Obecnie jest wiele sposobów na zabezpieczenie całego auta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by robić wszystko samodzielnie. Wystarczy tylko posiadać odpowiednie narzędzia i preparaty, które nie uszkodzą tapicerki, czy lakieru.

Powłoka ceramiczna – właściwości

W dzisiejszych czasach na rynku powstaje wiele salonów i warsztatów, które oferują pełne usługi w związku z pojazdami. Bardzo popularny jest auto detailing. Dzięki niemu w szybkim czasie można odnowić nie tylko zewnętrzną warstwę samochodu, ale również wewnętrzną. Niektórzy kierowcy decydują się również na powłokę ceramiczną, która przede wszystkim zabezpiecza lakier. Ma wiele zalet i można stosować ją na każdym aucie, niezależnie od marki. Jest to zdecydowanie najtrwalsza forma ochrony, którą można zastosować. Charakteryzuje się twardością, gładkością i odpornością na zużycie. Oczywiście taka powłoka nie jest widoczna. Zapobiega głównie uszkodzeniom mechanicznym, chroni przed rysami i kwaśnymi deszczami, a także zabezpiecza przed promieniowaniem UV, sokami z drzew, czy solą drogową, którą wykorzystuje się w zimie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki zabieg wykonać samodzielnie. Jednak trzeba do tego przygotować odpowiednio lakier. W związku z tym wielu kierowców oddaje swoje auta w ręce specjalistów. Zazwyczaj nakładają oni trzy warstwy preparatu, by wszystko prawidłowo się trzymało i zabezpieczało całą karoserię. Oczywiście trwałość jest tym, czym wyróżnia się każda powłoka ceramiczna – Warszawa, Poznań, czy Gdańsk oferuje wiele warsztatów, które wykonają ją po przystępnej cenie. Po zakończeniu pełniej aplikacji widoczny jest pożądany przez każdego kierowcę efekt. Na lakierze tworzy się efekt lustra, który potrafi zadziwić niejednego fana aut. Oczywiście w tym wypadku nieważne jest, czy pojazd był nowy, czy starszy. Co więcej, już po odebraniu samochodu i pierwszej jeździe widać rezultaty. Po pierwsze na masce nie osiada brud. Cząsteczki wody i innych zanieczyszczeń, są po prostu odpychane i nie pozostają na karoserii. Łączy się to oczywiście ze zmniejszeniem wizyt na myjni i co idzie dalej z zaoszczędzeniem pieniędzy.

Powłoka ceramiczna nie musi być tylko stosowana na lakier. Idealnie sprawdzi się na szybach, uszczelkach, czy felgach. Można nałożyć ją również na reflektory, plastiki i elementy chromowane. W ten sposób zyskuje się kompleksową ochronę swojego auta. Decydując się na taki zabieg jedyne o co trzeba zadbać, to wybranie odpowiedniego warsztatu, tak by wszystko zostało wykonane dokładnie i z największą starannością.