You are currently viewing Wyposażenie i wykończenie myjni bezdotykowej

Wyposażenie i wykończenie myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowa to dobre miejsce na umycie naszego samochodu. Dzięki temu ze używa się tam dobrych środków czyszczących i silnego strumienia wody wszelkie zabrudzenia da się usunąć, a dzięki temu że nie ma tam ostrych szczotek to lakier się nie porysuje.

Wyposażenie myjni bezdotykowych dobrze zamontowane

wyposażenie myjni bezdotykowychJednak mimo mniejszej ilości sprzętu to taka myjnia także musi być doskonale przygotowana pod kątem budowlanym i logistycznym. Jak należy wykończyć taką myjnię? Jak dopasować budynek do wyposażenia? Na pewno podczas budowania myjni należy mieć pod uwagę podłoże. Jako że używa się tam spore ilości wody to podłoga takiej myjni powinna być odporna na jej działanie. Najczęściej wykorzystuje się tutaj podłoża betonowe, ponieważ brud się ich nie trzyma, wodą łatwo je spłukać, a jeśli beton będzie odpowiednio zabezpieczony czyli będzie hydrofobowy to nie będzie pękał. W podłożu należy również umieścić kratki odpływowe. Najlepiej jest by znajdowały się ze wszystkich czterech stron myjni, bo woda będzie ściekać w różnych kierunkach. Warto zadbać także o to, by nachylenie podłoża było do zewnątrz, czyli w kierunku odpływów, a nie do środka, gdzie będzie zbierać się woda. Tam jednak również warto mieć odpływ w okrągłym kształcie.

wyposażenie myjni bezdotykowychPoza odpływem należy zadbać o oddzielenie jednego stanowiska myjni od drugiego. Zazwyczaj jest ich kilka. Takie ściany również powinny być odporne na działanie wody, dlatego też wykorzystuje się do nich tworzywa sztuczne. Je także łatwo utrzymać w czystości, a do tego wystarczy cienka ścianka działowa. Jeśli chodzi o wyposażenie myjni bezdotykowych to powinno być ono stabilnie zamontowane. Zazwyczaj takie wyposażenie ,,mieści się” w jednym ,,pudełku”. Tam znajduje się panel kontrolny dzięki któremu możemy wybrać opcję czyszczenia, jak również wąż do wody. Po wrzuceniu opłaty można od razu zabrać się za czyszczenie. Do wyboru jest zawsze kilka programów myjących, od samego spłukiwania wodą, po woskowanie. Dlatego też panel kontrolny musi być podłączony do kilku zbiorniczków z substancjami myjącymi. Myjnia bezdotykowa zawiera zazwyczaj także zadaszenie. Dzięki temu słońce nie będzie nam się odbijało od maski i przeszkadzało w myciu, jak również nie trzeba się martwić o sprzęt będący wystawiony na działanie deszczu i śniegu.

Warto jest sprawdzić, czy całe wyposażenie myjni bezdotykowej jest sprawne i dobrze podłączone i czy woda dobrze spływa. Tak wykończona profesjonalna myjnia na pewno będzie dobrze działała i nie trzeba się martwić o jakość jej wykonania, jak również o ewentualne prace remontowe.