You are currently viewing Własny biznes: stacja benzynowa

Własny biznes: stacja benzynowa

Zastanawiasz się nad tym, jaki biznes mógłby przynieść duży zysk? Współcześnie wiele młodych osób wykazuje się przedsiębiorczością i decyduje się na otworzenie własnej firmy – aby jednak utrzymać się na rynku, w którym panuje duża konkurencja, należy znaleźć odpowiednią branżę. Z pewnością biznesem przynoszącym zysk może okazać się własna stacja benzynowa.

Kompresor olejowy to dobry wybór

kompresorTo dlatego, że oprócz benzyny, będziemy jednocześnie sprzedawać na przykład artykuły spożywcze. Jest to jednak nasze dodatkowe zadanie, ale najpierw powinniśmy skupić się na wyposażeniu, które zadowoli kierowców. Oprócz dystrybutorów paliwa, najlepiej, jeśli na naszej stacji benzynowej znajdzie się także myjnia samochodowa – ta bezobsługowa zawsze cieszy się dużą popularnością, głównie dlatego, że bez wysiłku i w krótkim czasie nasz samochód odzyskuje swój dawny wygląd. Do pielęgnacji auta przydają się też odkurzacze i kompresory samoobsługowe. Znajdujące się w ofercie producentów kompresory 100l na stację wydają się najlepszym wyborem, gdyż ich pojemność pozwala na przeprowadzanie prac pielęgnacyjnych bez konieczności częstego napełniania butli. Kompresory na stacje produkowane są w obudowach, najczęściej ze stali nierdzewnej – dzięki temu nie musimy martwić się o to, że dane urządzenie zostanie uszkodzone pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

kompresorPonadto taki kompresor nie będzie wymagał zadaszenia – z pewnością jest to dla nas jedynie mała oszczędność, jednak biorąc pod uwagę to, że dopiero zaczynamy biznes, warto dobrze planować wszystkie wydatki i dokonywać przemyślanych zakupów. Dzięki kompresorowi kierowcy będą mogli między innymi dopompować koła w swoim pojeździe, jeśli czują, że w oponach znajduje się niewystarczająca ilość powietrza. Najlepsze kompresory wyposażone są w funkcję dźwiękowego sygnału, informującego o zakończeniu pompowania. Posiadają też funkcję autostartu – są więc całkowicie bezobsługowe. Dzięki manometrowi cyfrowemu, można szybko i łatwo ustawić odpowiednie ciśnienie dla naszych opon. Firmy zajmujące się produkcją urządzeń na stacje benzynowe, oferują kompresory wyposażone we wrzutniki monet lub żetonów. Wydaje się, że obok dystrybutorów paliwa, to właśnie myjnie samochodowe oraz kompresory są najważniejszymi dla kierowców elementami stacji benzynowej.

Dlatego skupmy się najpierw na doborze odpowiednich urządzeń, a dopiero potem zastanówmy się nad tym, czy prowadzić sprzedaż artykułów spożywczych, czy może oferować także dania na ciepło. Analizując wszystkie kwestie, z pewnością uda nam się otworzyć stację benzynową, która przyniesie nam zyski.