You are currently viewing Szybka przeprowadzka – czy jest możliwa?

Szybka przeprowadzka – czy jest możliwa?

Przeprowadzki często wiążą się z czymś nieprzyjemnym, jesteśmy zmuszeni przenieść się w innej miejsce ze względu na to, że właściciel wynajmowanego przez nas lokum je sprzedaje, nie znaleźliśmy pracy w swoim miejscu zamieszkania, czy też ze względów rodzinnych. Dlatego też przeprowadzka wiąże się ze stresem, który jednak można nieco zminimalizować, jeśli wszystko się dobrze zaplanuje.

Sprawna przeprowadzka w stolicy

przeprowadzkaDobry plan to podstawa, z jaką osoby zorganizowane nie będą miały problemów. Zatem jeśli interesuje nas szybka przeprowadzka – Warszawa jest miastem dobrym jak każde inne by się nią zająć. Warto jest zrobić zawczasu porządek w swoich rzeczach. Zastanowić się, czy to pudełeczko na pewno będzie nam jeszcze potrzebne, czy założymy jeszcze tę bluzkę. Wiele osób chomikuje rzeczy w kartonach, piwnicach, na poddaszach, a nigdy ich nie używa. Takie rzeczy można sprzedać lub oddać, na pewno komuś się przydadzą. Im mniej rzeczy będziemy posiadali tym łatwiej będzie się nam spakować i łatwiej przeprowadzić. Po zrobieniu generalnych porządków rzeczy należy podzielić kategoriami i tak wkładać je do toreb lub kartonów. Ubrania razem, naczynia razem ze sztućcami i tak dalej. Kartony następnie trzeba opisać, dzięki czemu w nowym lokum od razu będziemy stawiać właściwy karton we właściwym pomieszczeniu i będzie wiadomo co jest w środku.

przeprowadzkaTrzeba pamiętać o tym, by szczególnie wyroby ze szkła, ceramiki, czy innego delikatnego materiału powinno się dobrze zabezpieczyć. Najlepsza będzie do tego niezastąpiona folia bąbelkowa, kulki styropianowe, czy woreczki z powietrzem. W transporcie łatwo o uszkodzenia, zatem lepiej dać więcej folii niż mniej. Nie powinno się też wkładać zbyt wielu rzeczy do jednego kartonu. Ciężkie książki można połączyć z czymś lekkim, na przykład tekstyliami. Łatwiej będzie przenieść dwa lżejsze kartony niż jeden bardzo ciężki. Szybka przeprowadzka powinna się odbywać w godzinach dopołudniowych. W porannym i popołudniowym szczycie miasto będzie zakorkowane, a droga zajmie więcej czasu. Natomiast jazda po zmroku jest niebezpieczna, do tego nikt nie chce po nocach składać mebli i szukać pościeli. Lepsze będą także dni powszechnie, opcjonalnie niedziela.

Kończąc rozważania, szybka przeprowadzka jest możliwa. Trzeba ją zorganizować do południa, między poniedziałkiem, a piątkiem, kiedy większość ludzi jest w pracy. Wcześniej trzeba zrobić przegląd rzeczy, sprzedać lub oddać te niepotrzebne, a to co zostanie zabezpieczyć folią bąbelkową i wkładać do małych kartonów z napisem co jest w środku.