You are currently viewing Śruby zabezpieczające alufelgi

Śruby zabezpieczające alufelgi

Oryginalne alufelgi zamontowane w samochodzie są łatwym celem dla złodzieja, tym bardziej te najbardziej pożądanych, najlepszych firm na rynku. Jeśli takowe felgi posiadamy w naszym samochodzie warto kupić śruby zabezpieczające do felgi jest bo nieduży wydatek w porównaniu do ceny nowych felg.

Śruby ochraniające felgę

śruby zabezpieczające do felgŚruby tego tupu zapewniają nam pełną gwarancję bezpieczeństwa. Jeśli popatrzymy na dzisiejsze nowe samochody felgi aluminiowe są ich nieodłącznym elementem. Montowane są nie tylko z powodów estetycznych ale również skutecznie podnoszą wartość samochodu. Felgi aluminiowe można używać zarówno latem jak i zimą. Co więcej zapewniają duże lepsze chłodzenie układu hamulcowego niż felgi stalowe. Dlatego też felgi wykonane z aluminium stają się coraz bardziej popularne.Stale rosnące zainteresowanie tymi elementami sprawią, że wzrasta ilość kradzieży. Skutecznym sposobem na ustrzeżenie się przed uniknięcia rabunku jest zakup specjalnych śrub zabezpieczających. Standardowy zestaw takich śrub składa się z czterech elementów po jednym na każde koło oraz specjalnej nasadki nakładanej na klucz bez której odkręcenie danej śruby było by niemożliwe.

śruby zabezpieczające do felgŁeb takiej śruby zbudowany jest w taki sposób, że próba odkręcenia jej zwykłym standardowym kluczem jest niemożliwa. Obecnie na rynku jest kilka form zajmujących się produkcją takich śrub zabezpieczających i każda z nich ma opatentowany swój unikalny kształt śruby. Samą końcówkę po przez zastosowanie bardzo rzadkich kątów jest bardzo trudno podrobić. Najlepsze śruby zabezpieczające do felgi wykonane są w taki sposób iż w momencie dokręcenia jej chowa się całkowicie w felgę sprawia to, że staje się praktycznie nie możliwa do odkręcenia. Według wielu specjalistów stosowanie tego typu śrub jest doskonałym rozwiązaniem. Należy tylko pamiętać, aby wyżej wymienioną końcówkę na każdym razem gdy będziemy jechać na sezonową zmianę opon. Aby kupić odpowiednie śruby przystosowane do naszego samochodu musimy znać średnicę oraz skok gwintu nakrętki. Proces dokręcania tego typu śrub odbywa się tak samo jak przy standardowych śrubach. Najpierw delikatnie dokręcamy je gdy samochód znajduje się na podnośniku tak aby śruba znalazła się w odpowiednim miejscu.

Następnie opuszczamy samochód i dokręcamy śrubę zabezpieczającą aż poczujemy wyraźny opór. Pod żadnym pozorem nie wolno dokręcać śruby wchodząc na klucz lub przedłużając dźwignię np za pomocą rurki. Może to spowodować przekręcenie lub zerwanie gwintu co z kolei znacznie utrudni odkręcenie takiej śruby.