You are currently viewing Środki do konserwacji automatycznej skrzyni biegów

Środki do konserwacji automatycznej skrzyni biegów

O każdy z podzespołów auta trzeba dbać. Jeśli chcemy, aby nasz pojazd zachował sprawność jak najdłużej, powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednie środki do pielęgnacji oraz konserwacji. Nie tylko wtedy, kiedy zauważymy problem – na przykład zbyt szybkie zużycie paliwa czy osłabienie mocy silnika.

Regenerator skrzyni biegów wydłuża żywotność

regenerator skrzyni biegówAle już wcześniej, najlepiej robić to regularnie co kilka lat. Spójrzmy na przykład na automatyczną skrzynię biegów – jest to urządzenie, które charakteryzuje się dużą precyzją i powinno działać bezproblemowo przez tysiące kilometrów. Mechanizm został tak skonstruowany, aby samodzielnie dostosowywać bieg do konkretnego obciążenia silnika. Jest to możliwe dzięki zespołowi czujników oraz dzięki sterowaniu komputerowemu. Niestety jak każda rzecz, również automatyczna skrzynia biegów może ulec awarii lub usterce – a koszty naprawy będą o wiele wyższe niż w przypadku skrzyni manualnej. Dlatego jeżeli nie chcemy narażać się na pustkę w portfelu, warto dbać o odpowiednie smarowanie skrzyni biegów. Olej przekładniowy powinien charakteryzować się najwyższą jakością oraz konkretnymi parametrami – dostosowanymi do danego pojazdu. Zazwyczaj producent auta podaje, jakie parametry będą odpowiednie oraz jakie normy musi spełnić auto. Sam olej to jednak nie jedyny produkt, który można stosować do pielęgnacji i konserwacji przekładni.

regenerator skrzyni biegówNa rynku dostępna jest też szeroka liczba dodatków. Regenerator skrzyni biegów ma wydłużyć żywotność urządzenia. Wśród produktów wymienia się różnego rodzaju ceramizery do skrzyń – ich działanie polega na tym, że pod wpływem temperatury stworzona zostaje specjalna powłoka w miejscach, szczególnie narażonych na tarcie. Tym samym regeneruje te miejsca, sprawiając, że uszczerbki po prostu znikają. Nie wszyscy wierzą w skuteczność tego typu preparatów, jednak ich popularność z roku na rok wzrasta, dlatego z pewnością coś w nich musi być. Pamiętajmy jednak, że dużo zależy od wysokiej jakości preparatu. Jeśli wybierzemy coś niesprawdzonego, zamiast wydłużyć żywotność mechanizmu, możemy mu zaszkodzić, dlatego zawsze kupujmy produkty jedynie od renomowanych producentów. Lepiej nie podejmować więc tej decyzji pochopnie, a dobrze ją przemyśleć, aby dobrać jak najlepszy produkt do swojego samochodu.

Zarówno jeśli chodzi o olej przekładniowy, jak i regenerator do skrzyni biegów. Z pewnością nie będziemy tego żałować, a auto będzie sprawne jeszcze przez kilkanaście lub więcej tysięcy kilometrów. Dobry zakup na pewno nam się zwróci i nie będzie wiązał się z problemami.