You are currently viewing Sposób na skuteczne zabezpieczenie szyb auta

Sposób na skuteczne zabezpieczenie szyb auta

O ceramicznych powłokach na lakier samochodowy słyszał już chyba każdy – nawet te osoby, które nie interesują się motoryzacją, ale mają własny samochód i zależy im na tym, aby wyglądał on dobrze. O ile stan karoserii jest ważny dla wszystkich, o tyle szyby często są pomijane: wydaje się, że wystarczy zastosować tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne (czyli po prostu umyć szybę), i na tym nasze działania się kończą.

Zabezpieczenie szyb w warsztacie

zabezpieczenie szybTymczasem istnieją rozwiązania, które pozwalają zabezpieczyć szyby podobnie jak lakier samochodowy. To specjalne produkty, które można stosować na szkle, a które tworzą podobną nanopowłokę ceramiczną, co kosmetyki do lakieru! Jeśli chodzi o takie zabezpieczenie szyb Białystok jest miastem, w którym taką usługę proponuje już każdy profesjonalny warsztat samochodowy. Dlatego nie ma obaw, że nikt nie podejmie się tego zadania. W końcu nie jest ono skomplikowane, choć wymaga użycia wysokiej jakości, drogich produktów, które należy starannie i wyjątkowo dokładnie rozprowadzić, aby uzyskana niewidzialna warstwa była równa i dzięki temu dobrze spełniała swoją rolę. Taki zestaw do zabezpieczania, którym dysponują profesjonaliści, składa się ze specjalnego środka ochronnego do szyb, szmatki z mikrofibry oraz z aplikatora gąbkowego. Odpowiednie rozprowadzenie sprawia, że na powierzchni szyby tworzy się powłoka o wyjątkowych właściwościach. Przede wszystkich odznacza się hydrofobowością, a to oznacza, że cząsteczki wody są od niej odpychane.

zabezpieczenie szybNie ma możliwości powstania zacieków, szyba będzie czysta nawet podczas deszczu, a my nie będziemy musieli używać wycieraczek! Choć brzmi to trochę nieprawdopodobnie, takie są fakty. Podobnie jak to, że do szyby nie przywierają żadne zabrudzenia. Nic do niej nie przylega. Stosując taką nanopowłokę, ograniczamy konieczność mycia szyb – bo po prostu nie ma takiej potrzeby! Ponadto zyskujemy bezpieczeństwo – podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, nie odczuwamy żadnych zawahań związanych ze słabą widocznością. Nanopowłoka na szybie zapewnia bardzo dobrą widzialność. Mimo kosztów, jakie musimy ponieść, decydując się na taką nowoczesną ceramiczną powłokę, wszystko wskazuje na to, że jest to godny uwagi wybór, który przyniesie nam więcej korzyści niż strat.

Dlatego nie powinniśmy się dziwić temu, że nanopowłoki stają się coraz bardziej popularne. Jeśli ktoś zdecyduje się na nanopowłokę na szybach, jak i na karoserii – wówczas w ogóle nie będzie musiał przez długi czas odwiedzać myjni! Ani nawet warsztatu samochodowego, bo rysy na pojeździe po prostu nie mają prawa się pojawić.