You are currently viewing Samochody używane – co trzeba wiedzieć?

Samochody używane – co trzeba wiedzieć?

Zakup samochodu to bardzo ważna decyzja. Auta nie zmieniamy co roku, ani nawet co kilka lat. Zazwyczaj ma on nam służyć przez jak najdłuższy czas. Z tego powodu czytamy różne magazyny motoryzacyjne, radzimy się rodziny i znajomych, porównujemy oferty w internecie, by wybrać te najlepsze. Każdy by chciał mieć samochód prosto z salonu, jednak wiadomo, ze taki samochód sporo kosztuje.

Samochody używane – ważne kwestie

samochody używaneZa dobre marki auto zapłacimy jakieś kilkadziesiąt tysięcy. Większość woli odłożyć takie pieniądze na mieszkanie i zainwestować w tanie samochody używane w Białymstoku. Dobre auto kupimy tak za kilka, do kilkunastu tysięcy złotych. Jednak samochody używane mają swoje wady. Przede wszystkim trzeba je dokładnie sprawdzić. Przekręcanie liczników nie jest najgorsze. Sprzedawcy często ukrywają, że jest to samochód powypadkowy i lakiernik sprawił, ze wygląda on tak jak wygląda. Do tego też osoby nieznające się na samochodach nie sprawdzą, w jakim są one stanie technicznym. Stan faktyczny i to co pisze na ofercie może się znacząco różnić. Takie rzeczy jak auto klimatyzacja łatwo jest sprawdzić. Włączamy ją i sprawdzamy, czy wieje od niej chłodem. Łatwo też zobaczyć czy akumulator, silnik, czy inne elementy to oryginalne części ford czy tanie podróbki, bo będzie na nich widoczna nazwa producenta.

Nie zawsze mamy możliwości, żeby dobry auto serwis w Białegostoku mógł go przejrzeć przed zakupem. Wtedy jest kilka rzeczy an które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Najważniejsze to przejechać się takim samochodem. Wystarczy przejechać się dookoła domu i wyjechać na chwilę na ulicę, żeby wiedzieć, czy samochód chodzi płynnie, czy układ hamulcowy jest sprawny, czy auto nie traci mocy, czy biegi dobrze wskakują, czy nie słyszymy podejrzanych dźwięków. Płynna i bezpieczna jazda to najważniejsze kwestie. Potem możemy dokładnie sprawdzić samochód z zewnątrz. Zobaczyć czy nie ma żadnych wgnieceń, czy podwozie nie rdzewieje, czy lampy nie są uszkodzone. Liczy się także stan wizualny, bo jeśli samochód jest bardzo zniszczony,a przebieg kilometrów tego nie sugeruje, to albo licznik był przekręcany, albo tez samochód służył na przykład jako pojazd firmowy do transportu różnych towarów.

Tak sprawdzone samochody używane powinny nadawać się do jazdy. W razie wątpliwości zawsze możemy zabrać ze sobą kogoś kto się na nich zna, czy też pojechać z samochodem do mechanika, żeby ten zobaczył jego stan techniczny. Jak widać zakup samochodów używanych może być kłopotliwy, jednak wystarczy poświęcić czas, na jego sprawdzenie, żeby nabyć dobry pojazd w atrakcyjnej cenie.