You are currently viewing Różnokolorowe lakiery samochodowe w sprayu

Różnokolorowe lakiery samochodowe w sprayu

Każdy kierowca stara się dbać o wygląd swojego samochodu, który jest jego wizytówką. Niestety, na polskich drogach bardzo łatwo o wszelkiego rodzaju kolizje, które skutkują m.in. zarysowaniem lakieru samochodowego. W uszkodzoną karoserię auta wdziera się wówczas rdza, która dewastuje blachy samochodu i prowadzi do powstania nieestetycznych zacieków.

Lakier w każdym kolorze

lakier samochodowy w sprayuW takich przypadkach bardzo dobrze sprawdzą się lakiery samochodowe w sprayu, które pozwolą nam pomalować zarówno drobne, jak i bardziej rozległe zarysowania czy odpryski. Czym charakteryzują się lakiery i w sprayu i jak powinno się ich używać? Największą zmorą samochodowych karoserii są niewątpliwie zarysowania oraz odpryski, które szpecą wygląd pojazdu. Profesjonalne odświeżanie koloru lakieru w autoryzowanych salonach samochodowych wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Należy przy tym zaznaczyć, że nawet najmniejsze ubytki lakieru mogą prowadzić do rozwoju rdzy, która z czasem wżera się w głębokie warstwy karoserii. Z drobnymi zarysowaniami oraz odpryskami poradzi sobie wygodna, kompaktowa farba w sprayu, którą możemy zakupić w większości salonów samochodowych oraz na licznych aukcjach internetowych. Lakier samochodowy w sprayu występuje w wielu kolorach, które dobierane są komputerowo i odpowiadają odcieniom większości samochodów dostępnych na rynku (odpowiednie kolory dopiera się na podstawie numeru, który znajduje się na karoserii samochodu). Farby te sprzedawane są w wygodnych, kompaktowych opakowaniach o pojemności 400 ml, a samo nanoszenie sprayu na wybrany element następuje na skutek rozprężenia się gazu, który należy rozpylić z odległości 25-30 cm.

lakier samochodowy w sprayuJak powinno przebiegać nanoszenie lakieru na karoserię? W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić powierzchnię karoserii, która powinna być sucha i odtłuszczona. Przed rozpyleniem sprayu należy dokładnie wstrząsnąć opakowaniem, a następnie sprawdzić działanie lakieru na niewidocznym miejscu (dzięki temu będziemy mogli oszacować czy wybrany przez nas odcień odpowiada kolorowi auta). Kiedy już upewnimy się, że nasz lakier posiada odpowiednią barwę należy rozpylić go na wybrane miejsce z odpowiedniej odległości. Lakier wysycha w przeciągu zaledwie kilku minut, do tego czasu nie należy dotykać maski samochodu. Lakierowanie auta za pomocą sprayu jest więc proste i szybkie.Warto również podkreślić, że lakiery te charakteryzują się świetną jakością krycia, do zakrycia nawet najbardziej głębokich zarysowań wystarczą jedynie trzy cienkie warstwy lakieru.

Zazwyczaj do kolorowego lakieru samochodowego dołączany jest również lakier bezbarwny, który nabłyszcza matowy lakier bazowy i odpowiednio chroni go przed powstaniem rdzy. Pomalowane w ten sposób obszary karoserii należy czyścić za pomocą delikatnego mydła i letniej wody (dzięki temu kolor lakieru nie będzie z biegiem czasu blaknąć).