You are currently viewing Renowacja lakieru samochodowego

Renowacja lakieru samochodowego

Od wyglądu lakieru zależy to, jak prezentuje się nasze auto. Jeśli karoseria jest błyszcząca i odznacza się głębią koloru, wówczas nasz samochód robi naprawdę dobre wrażenie. Niestety na skutek naturalnej, codziennej eksploatacji, lakier może stracić swoje walory estetyczne, dlatego co jakiś czas konieczne jest przeprowadzenie jego renowacji.

Pasta do polerowania

pasty do lakieru samochodowegoJeżeli zastanawiamy się nad tym, czy przyszła już na to pora, warto najpierw dokonać wizualnej kontroli stanu lakieru. Karoseria, która wymaga odświeżania za pomocą polerskiej pasty do lakieru samochodowego, posiada delikatne rysy i zadrapania, można się doliczyć też z rzadka pojawiających się głębokich rys, a do tego dochodzi wyblakły kolor oraz słaby połysk. Efekt, do jakiego chcemy dojść, to lakier gładki bez żadnych chropowatości, rys i zadrapań, który wyróżnia się intensywną kolorem oraz połyskiem z efektem lustra, czyli po prostu dobrze odbija promienie słoneczne. Pasty polerskie dostępne w ofercie producentów są kompatybilne z wszelkiego rodzaju polerkami, wśród których najpopularniejsza jest orbitalna maszyna polerska, choć często spotkać można także polerki rotacyjne oraz hybrydowe. Umiejętności użytkownika oraz rodzaj maszyny to kwestie naprawdę ważne, jednak największe znaczenie ma dobór odpowiedniej pasty. Od tego, jakie ziarno znajduje się w jej składzie, zależeć będzie efekt końcowy.

pasty do lakieru samochodowegoJeśli wybierzemy ziarno grube, wówczas pozbędziemy się nawet głębokich rys, zaś w przypadku małych zadrapań lepiej postawić na delikatną pastę z drobnym ziarnem. Pasty mogą charakteryzować się różnym poziomem właściwości ścierania oraz nabłyszczania, należy te parametry zawsze brać pod uwagę. W nowoczesnych produktach natrafimy na zastosowanie specjalnej technologii niskiej emisji pyłów, która sprawia, że tego typu środki są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Ponadto najlepsze pasty nie posiadają silikonu, a więc sztucznego wypełniacza, który sprawia, że blacha zaczyna wyglądać dobrze mimo niepoprawnie przeprowadzonego polerowania. Wtedy wystarczą niewielkie opady, aby silikon spłynął z karoserii i ukazał całą prawdę. Warto wystrzegać się sztucznych wypełniaczy, jeżeli nie chcemy potem poczuć się niemile zaskoczeni.

Obok pas polerskich w ofertach znajdziemy też specjalistyczne politury wykończeniowe, dzięki którym uzyskanie wyjątkowej głębi koloru jest właściwie bezproblemowe. Niezależnie od tego, czy wybierzemy środek konserwujący na bazie wosku, produkt polimeryczny czy reaktywny, decydując się na produkt od sprawdzonego producenta, będziemy mieć pewność, że zyskamy skuteczną ochronę lakieru na długi czas.