You are currently viewing Przeprowadzki mieszkań – jak przygotować?

Przeprowadzki mieszkań – jak przygotować?

Przeprowadzka jest bardzo stresująca. Trzeba zadbać o wiele spraw, przejrzeć rzeczy i spakować, załatwić kartony i torby do przeprowadzek, wreszcie wynająć firmę transportową, która przewiezie rzeczy. Jeśli się dobrze przygotujemy to zmiana miejsca zamieszkania czy zmiana siedziby firmy nie będzie taka trudna i czasochłonna.

Przeprowadzki mieszkań dobrze zorganizowane

przeprowadzki Od czego zacząć? Na pewno wiele rzeczy zależy od nas. Warto jest spojrzeć na swoje rzeczy z boku i zastanowić się czy faktycznie wszystkie będą nam potrzebne. To co uznamy za zbędne możemy sprzedać, wymienić, dać rodzinie, czy przekazać na potrzebujących. Jedynie najbardziej zniszczone rzeczy trzeba będzie wyrzucić. Im mniej będziemy mieli rzeczy tym będzie mniej pakowania i mniej do rozpakowania. Rzeczy warto przejrzeć też pod kątem takim, czy będą nam one pasowały do nowego wystroju wnętrza. Unikniemy wtedy przetrzymywania rzeczy, których i tak zaraz się pozbędziemy. Następnie duże rzeczy, czyli meble, trzeba opróżnić, a potem zabezpieczyć lub rozebrać. Pozostawienie rzeczy w szafkach jest niebezpieczne, bo na pewno będą się one przemieszczały podczas transportu, przez co się zniszczą. Witryny, szafy, czy krzesła dobrze jest owinąć folią stretch lub folią bezbelkową. Dzięki temu nie zostaną one porysowane w trakcie przenoszenia.

przeprowadzki Większe konstrukcje takie jak łózka można rozłożyć na części, co ułatwia ich przewóz. Płaskie deski i stelaże można upchnąć gdziekolwiek, a łóżko rozłożone już nie. Wiele kanap też można wyjąć z zawiasów i podzielić na dwie części, czy też przewozić w stanie rozłożonym, bo wtedy są płaskie. Małe rzeczy zapełniające szafy najlepiej jest zapakować do kartonów. Kartony łatwo jest dopasować jeden do drugiego, są lekkie, a zapewniają dobre zabezpieczenie rzeczy wewnątrz nich. Do pakowania niezbędna okaże się także folia bąbelkowa, styropian, czy powietrzne woreczki, dzięki którym oddzielimy jedne rzeczy od drugich w kartonie, zabezpieczymy je przez zbiciem, zarysowaniem czy innym uszkodzeniem mechanicznym. Przeprowadzki mieszkań w Warszawie zakładają, że większość rzeczy będzie akurat mała. Meble zajmują więcej miejsca, ale jest ich mniej. Jeśli wybierzemy dobrą firmę od przeprowadzek do rzeczy zostaną przewiezione w terminie, bezpiecznie i w dobrej cenie.

Po firmę transportową trzeba zadzwonić wcześniej, żeby termin jaki nas interesuje nie był zajęty. Warto jest także poprosić rodzinę lub znajomych do pomocy, dzięki czemu pakowanie i przeprowadzka pójdą nam sprawniej, niż gdyby samodzielnie mielibyśmy wszystko robić.