You are currently viewing Przeprowadzki – co sprawdzić wybierając firmę?

Przeprowadzki – co sprawdzić wybierając firmę?

Przeprowadzka do Wielkiej Brytanii wiąże się z wieloma niedogodnościami. Trasa jest daleka, więc trzeba się przygotować na długą podróż, do tego dochodzą wysokie koszty za transport ciężarowy. Jeśli zadbamy o to, by nasze rzeczy były dobrze spakowane i oznaczone to na pewno cały proces potrwa nieco krócej. Jednak nie wszystko zależy od nas.

Przeprowadzki i opinie na temat firm

przeprowadzki do angliiWiększość rzeczy, czyli zapakowanie dobytku, jego dowiezienie i wyładunek leży po stronie firmy transportowej, która organizuje sprawnie przebiegające przeprowadzki do Anglii. Co należy sprawdzić kiedy wybieramy taka firmę? Na pewno warto poczytać o niej opinie w internecie. Dobra renoma firmy będzie dla nas oznaczać, że nasze rzeczy są bezpieczne na trasie. Firmy które dopiero co rozpoczęły swoja działalność i nie maja jeszcze doświadczenia, czy też opinie na ich temat są podzielone, mogą nie świadczyć najwyższej jakości usług, tak potrzebnych przy przeprowadzce do innego kraju. Przy wyborze firmy warto też sprawdzić jakie mają pojazdy do wyboru. Skoro zabieramy cały swój dobytek to na pewno będzie nam potrzebny duży, ciężarowy samochód. Przy mniejszym aucie możemy nie zapakować się na jeden raz. Wtedy musimy na własną rękę dosyłać czy przewieźć resztę rzeczy, bo opłata za kolejny kurs będzie dla nas niekorzystna finansowo.

przeprowadzki do angliiJeśli mamy taką możliwość to warto jest zobaczyć flotę jaką dysponuje firma od przeprowadzek. Liczy się to, czy pojazd jest nowy i sprawny, czy ma pasy transportowe potrzebne przy dużych ładunkach, na przykład łóżkach, szafach, lodówkach (żeby taki ładunek się nie przemieszczał, jest to dodatkowe zabezpieczenie). Ponadto, należy zobaczyć dokładną umowę i cennik na przeprowadzkę. Umowa powinna zawierać to, skąd i dokąd będzie przejazd, ile wynosi całkowity koszt brutto, na jaką kwotę transport jest ubezpieczony. Dokładne przeczytanie umowy jest niezbędne, bo może się okazać, że istnieją kruczki prawne, dodatkowe opłaty za większą ilość rzeczy czy dopłata za transport we wskazanych godzinach. Szczególnie mniejsze firmy które na pierwszy rzut oka mają najtańszy transport do Wielkiej Brytanii mają później opłaty dodatkowe za różne rzeczy, żeby nadrobić straty wynikające z mniejszej ceny wyjściowej.

Podsumowując, podczas wybierania firmy przygotowującej przeprowadzki do Wielkiej Brytanii powinniśmy się kierować renomą i doświadczeniem firmy transportowej, sprawdzać dokładnie umowy i warunki pojazdowe firmy, jak również zadbać o to, by przeprowadzka została zorganizowana na czas i profesjonalnie przez najlepszych kierowców.