You are currently viewing Przeprowadzka do nowego mieszkania

Przeprowadzka do nowego mieszkania

Wiele osób marzy o własnym domu, jednak sytuacja zazwyczaj nie pozwala na to od razu – trzeba przepracować co najmniej kilkanaście lat i żyć oszczędnie, aby zdobyć dobry wkład własny na zakup mieszkania. Jeżeli już nam się to uda – z pewnością będziemy szczęśliwi, mogąc urządzić własne gniazdko w sposób całkowicie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Szybka i niedroga przeprowadzka – czy to możliwe?

przeprowadzkiZanim to nastąpi, konieczny będzie jednak przewóz mebli i wszelkich szpargałów z dotychczasowej wynajmowanej kawalerki. Choć podczas mieszkania w danym miejscu, nie wydawało nam się, że mamy aż tyle swoich rzeczy – w momencie przeprowadzki zazwyczaj okazuje się, że kartony wypełnione są po brzegi i nie ma gdzie ich pomieścić. Zanim zadzwonimy po firmę, która oferuje tanie przeprowadzki w Trójmieście, najpierw dokładnie przejrzyjmy wszystkie nasze rzeczy. Być może znajdą się wśród nich te przedmioty, które są nam całkowicie niepotrzebne? Te, które trzymamy, „bo kiedyś nam się przydadzą”, chociaż podświadomie wiemy, że nigdy to nie nastąpi. Te, z którymi żal nam się rozstać, a sami nie wiemy czemu. Choć z początku wyrzucanie „całkiem zdatnych i niezniszczonych” rzeczy może wydawać się trudne, z czasem, pozbywając się ich – poczujemy ulgę. Gdyby tak nie było, styl życia zwany minimalizmem nie zyskałby takiej popularności wśród ludzi z każdej klasy społecznej. Nagle może okazać się, że pozbędziemy się ćwierci lub nawet połowy naszych rzeczy!

przeprowadzkiDzięki temu zamiast kilku kursów przeprowadzkowych, być może wystarczy jeden. Warto zwrócić też uwagę na to, że w dzisiejszych czasach duże koncerny meblowe, jak ten znany wszystkim szwedzki, oferują meble wyjątkowo dobrej jakości po niskiej cenie. Zamiast przewozić starą wersalkę, być może lepiej zdecydować się na zakup nowego narożnika, którego cena nie będzie zbyt wysoka, a który prezentuje się naprawdę atrakcyjnie? Warto i nad tym się zastanowić. Dopiero gdy będziemy pewni, że chcemy przewieźć wszystkie pozostałe meble i rzeczy do nowego mieszkania, zadzwońmy po firmę przeprowadzkową. Aby znaleźć tanie przeprowadzki w Trójmieście, być może będziemy musieli się trochę pomęczyć – warto jednak nie spoczywać na laurach po przejrzeniu oferty pierwszej z brzegu firmy.

Być może, gdy pokopiemy głębiej, okaże się, że jakieś mniej znane przedsiębiorstwo, które dopiero startuje, oferuje transport bagażowy i przeprowadzkowy po konkurencyjnej cenie. Pamiętajmy, aby zapytać, czy istnieje opcja skorzystania z pomocy w znoszeniu i wnoszeniu mebli. Z takim wsparciem wszystko pójdzie o wiele szybciej i prędko będziemy mogli zagospodarować się w nowym mieszkaniu.