You are currently viewing Kiedy wykonać polerowanie samochodu?

Kiedy wykonać polerowanie samochodu?

Posiadając samochód, bez problemu można przemieścić się w niemal każde miejsce. Jednak jego używanie nie łączy się jedynie z wygodą i szybkim dojazdem po pracy do domu. Należy również odpowiednio dbać o auto, tak by mogło służyć przez lata, bez wymiany najważniejszych części. Wielu kierowców stosuje preparaty, które bez problemu można samodzielnie wlewać do paliwa, czy zbiornika oleju.

Polerowanie można zrobić samodzielnie

polerowanie samochoduDzięki nim dba się o kondycję silnika i jego odpowiednie działanie. Ponadto nie dostają się do niego żadne zabrudzenia, które mogą spowodować jego uszkodzenie. Jednak nie tylko warstwa wewnętrzna jest ważna. Każdy właściciel samochodu powinien zadbać także o jego zewnętrzny wygląd, ponieważ to na niego głównie zwraca się uwagę. Każdy ocenia stan lakieru, jego połysk, czy czystość szyb. Poza tym jazda brudnym autem nie jest przyjemna. Dużo osób korzysta z myjni bądź fachowców, którzy zajmują się polerowaniem. Jednak czynności te można wykonać samodzielnie, wystarczy tylko ocenić stan pojazdu. Wszyscy wiedzą, jak delikatny jest lakier i jak łatwo go uszkodzić, nawet samym paznokciem. Zabierając się za mycie, na samym początku warto skorzystać z aktywnej piany, która w połączeniu z wodą zmyje wszystkie zabrudzenia. Dzięki temu nie porysuje się maski drobnymi kamykami. Wielu producentów zamiast użycia gąbki proponuje korzystanie z rękawicy z mikrofibry. Ochroni ona maskę samochodu przed jakimkolwiek uszkodzeniem.

polerowanie samochoduJednak najważniejsze jest to, by zapoznać się ze strukturą lakieru, który pokrywa całe auto. Składa się on z trzech podstawowych warstw. Karoserię pokrywa się specjalnym podkładem, który chroni ją przed korozją i przede wszystkim zwiększa przyczepność kolejnych preparatów. Z kolei na niego nakłada się lakier bazowy, który z kolei maluje się kolejnym – bezbarwnym. Ostatni z nich to właśnie ten, który poddaje się czyszczeniu. To na nim tworzą się zarysowania i osadzają wszelkie zanieczyszczenia. Polerowanie lakieru samochodowego ma największy sens, kiedy tylko jego ostatnia warstwa jest uszkodzona. Kiedy coś stanie się z kolejnymi, nic się z tym nie zrobi. Jedyną opcją jest malowanie od nowa. Jednak kiedy wszystko przebiega dobrze, wystarczy tylko zastanowić się, czy cały proces chce się przeprowadzić ręcznie, czy maszynowo. Oczywiście na samym początku, należy kupić odpowiednią pastę, za pomocą której usunie się najważniejsze uszkodzenia. Kiedy pojawiają się większe rysy, trzeba użyć maszyny polerskiej, którą można kupić w niemal każdym sklepie branżowym.

Mycie i polerowanie samochodu może dać bardzo wiele satysfakcji, szczególnie, wtedy kiedy wykona się wszystko samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć się w niezbędne akcesoria i zadbać o swoje auto. Oczywiście zawsze można skorzystać z rady eksperta, który wszystko wyjaśni i podpowie jak postępować.