You are currently viewing Kiedy warto zdecydować się na wynajem samochodu?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem samochodu?

Właściciele samochodów ubezpieczają je za pomocą OC oraz AC. W ten sposób zyskują ochronę finansową w razie kolizji. Jeżeli wypadek nie został spowodowany z naszej winy, wówczas dzięki ubezpieczeniu OC, które posiada sprawca, możemy liczyć na samochód zastępczy.

Jakie auta można wypożyczyć?

Wynajem samochodówPojazdy zastępcze oferuje między innymi sprawdzona wypożyczalnia samochodów w Sosnowcu. Z wybranego auta zastępczego możemy korzystać przez cały czas naprawy – liczy się go od dnia szkody do dnia odbioru zreperowanego pojazdu z warsztatu. Oprócz samochodów zastępczych, wypożyczalnie oferują także standardowy wynajem krótko-, średnio- lub długoterminowy. Z tego rozwiązania korzystają osoby, które chcą wypożyczyć wysokiej klasy samochód na przykład w celu wyjazdu na ważną delegację. Wypożyczalnie samochodów mają także dużo klientów wśród firm – wielu przedsiębiorców rezygnuje bowiem z zakupu samochodu na własność, gdyż wynajem długoterminowy opiera się zwykle na naprawdę korzystnych warunkach. Klienci indywidualni z kolei najczęściej decydują się na wynajem samochodu wraz z kierowcą – na przykład, gdy wyjeżdżają na wesele lub gdy zależy im na szybkim dostaniu się na lotnisko. Niektórzy jednak martwią się, że samochody są oznakowane, a więc otoczenie zobaczy, że poruszamy się wypożyczonym autem, co może zrobić złe wrażenie zwłaszcza w wyższych sferach. Warto więc wybrać taką wypożyczalnię, której cała flota samochodowa jest nieoznakowana – nie znajdziemy naklejek z nazwą czy logo wypożyczalni ani na karoserii samochodu, ani na podkładce pod tablicą rejestracyjną.

Wynajem samochodówWszystkie pojazdy, które są przeznaczone do wypożyczania, to auta renomowanych marek, nowe, zadbane i całkowicie sprawne. Każdy pojazd posiada klimatyzację, dlatego nawet podróż w najbardziej upalne lato będzie przebiegać w komfortowych warunkach. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na wynajem pojazdu, gdyż pilna sytuacja wymaga od nas, abyśmy mieli czym podróżować przez najbliższy tydzień, wówczas koniecznie należy jeszcze zwrócić uwagę na warunki najmu. Niektóre wypożyczalnie bowiem, oprócz kaucji oraz standardowej opłaty za auto, narzucają limit kilometrów – przekroczenie tego limitu wiązać się będzie z dodatkowymi opłatami. Inne wypożyczalnie nie wprowadzają takich restrykcji, dlatego warto dokładnie przejrzeć oferty, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Pamiętajmy też o tym, że do naszych obowiązków należy zwrócenie pojazdu czystego i zadbanego, nieprzesiąkniętego żadnymi zapachami – w innym przypadku możemy ponieść dodatkowe opłaty za sprzątanie samochodu.