You are currently viewing Jakie akumulatory sprawdzą się w przypadku jachtów?

Jakie akumulatory sprawdzą się w przypadku jachtów?

Rejs łodzią motorową, związany jest z bardzo dużą liczbę wstrząsów, które mogą negatywnie wpływać na zastosowany w niej akumulator. Może to prowadzić nawet do bardzo poważnych problemów z uruchomieniem silnika takiej łodzi. Aby tego uniknąć, ważne jest wybranie akumulatora, wykonanego w odpowiedniej technologii.

Akumulatory do łodzi motorowych i jachtów

akumulatory do jachtówW obecnym czasie, w dalszym ciągu w przypadku łodzi motorowych oraz jachtów, fabrycznie montowane są akumulatory z zastosowanym, płynnym elektrolitem. Może to prowadzić do całego szeregu często bardzo ważnych problemów, przede wszystkim ze względu na pewne istotne wady takich właśnie akumulatorów. Do tych zdecydowanie najważniejszych, rzutujących na obsługę łodzi należy ich podatność na wibracje, oraz zdecydowanie zmniejszona wydajność w pracy cyklicznej. W takiej sytuacji, za te polecane akumulatory do jachtów uważane są przede wszystkim akumulatory żelowe, które pozbawione są zwyczajowo, wymienionych powyżej wad.

akumulatorWynika to bezpośrednio z zupełnie różnej technologii ich wykonania – zamiast płynnego elektrolitu, zastosowany jest w nich elektrolit w formie żelu. Dzięki temu, akumulatory żelowe przede wszystkim okazują się być zdecydowanie mniej podatnymi na wstrząsy, które mogłyby skutkować rozładowaniem w przypadku akumulatorów elektrolitowych. Dodatkowo, żadnego wrażenia nie sprawia na takich akumulatorach, nawet częste ich przechylanie czy też zmiana pozycji, co jest typowe dla pływania łodzią i może niekorzystnie odbijać się na akumulatorach typu elektrolitowego. Wiąże się z tym również zdecydowanie zmniejszona podatność na wycieki, która cechuje takie właśnie akumulatory do łodzi. Jednocześnie, akumulatory żelowe można w wielu przypadkach naładować zdecydowanie szybciej, jednocześnie wolniej się one rozładowują, przede wszystkim dzięki mniejszej ilości czynników, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich działanie. Ten właśnie rodzaj akumulatorów jest szczególnie rekomendowany osobom, które planują wyruszyć na dłuższy rejs i nie chcą być pozbawione dostępu do energii w czasie jego trwania.

Akumulatory, które wykorzystywane są w łodziach, czy też jachtach, powinny się wyróżniać zupełnie innymi cechami niż te wykorzystywane w pojazdach lądowych. Są one bowiem podatne w znacznie większym stopniu na wstrząsy, czy też zmiany ich pozycji. Aby nie skutkowało to całkowitym rozładowywaniem się takich właśnie akumulatorów, warto dobrać odpowiednie ich rodzaj. Tym, który sprawdza się zdecydowanie najlepiej okazać się mogą popularne obecnie akumulatory żelowe.

Więcej na: https://leria.com.pl/