You are currently viewing Jak zabezpieczyć lakier samochodu?

Jak zabezpieczyć lakier samochodu?

Lakier, którym pokryte jest auto, nie jest jedynie formą ozdoby, ponieważ w większości przypadków chroni on karoserię przed różnymi negatywnymi czynnikami. Powszechnie wiadomo, że lakier zużywa się z czasem użytkowania, jednakże istnieją sposoby, żeby jak najlepiej go zabezpieczyć. Do czynników negatywnie wpływających na lakier należy zaliczyć m. in. promieniowanie UV.

Powłoka ceramiczna chroniąca lakier

powłoki ceramiczneW tym przypadku nie bez powodu poleca się parkowanie w miejscach, gdzie jest cień, ponieważ promieniowanie słoneczne sprawia, że lakier może szybciej wypłowieć. Równie negatywny wpływ mają kwaśne deszcze, sól drogowa czy uszkodzenia mechaniczne. Warto pamiętać o tym, żeby nie przecierać auta suchą szmatką, ponieważ w ten sposób jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia rys, mimo że nie będą one zbyt głębokie. Niekorzystne dla karoserii są również ślady po owadach czy ptasie odchody. Istnieje jednak wiele metod, jakie mogą pomóc przy zabezpieczeniu lakieru przed uszkodzeniami. Najprostsza z nich to mycie auta w myjni ręcznej – w ten sposób istnieje małe ryzyko wystąpienia skazy. Poleca się również częste woskowanie i używanie środków ochronnych. Jednakże najbardziej skuteczną metodą będzie założenie powłoki ceramicznej. Za jej sprawą auto pokrywa 2-3 mikronowy płaszcz, którego głównym zadaniem jest ochrona karoserii.

powłoki ceramiczneTaka powłoka zapewnia również łatwiejsze mycie, a przede wszystkim daje gwarancję tego, że lakier będzie wyglądał korzystanie nawet po upływie dłuższego czasu. Auto po założeniu powłoki ceramicznej uzyskuje efekt połysku. Warto również zaznaczyć, że ochronne powłoki ceramiczne w Krakowie mają działanie hydrofobowe i antystatyczne, a więc odpierają wodę i kurz. Dzięki temu kierowcy dużo rzadziej będą musieli odwiedzać myjnię. Powłoki ceramiczne są również odporne na działanie chemikaliów i promieniowania UV, a ich trwałość obserwuje się do nawet 60 miesięcy. Warto również zaznaczyć, że powłoki ceramicznej nie usuwa się ręcznie, a mechanicznie. Drugim rodzajem powłok jest powłoka kwarcowa. Jest ona jednak tańsza od powłok ceramicznych, ale jednocześnie gorsza. Najistotniejszą różnicą jest to, że powłoka kwarcowa może utrzymać się jedynie przez rok, ale jest zdecydowanie bardziej skuteczna niż wosk.

Wybór odpowiedniego zabezpieczenia lakieru jest kluczowy, szczególnie dla kierowców, którzy cenią sobie wygląd pojazdu. Dzięki powłoce ceramicznej i kwarcowej auto może nie tylko zyskać efekt połysku, ale także utrzymać tę formę jak najdłużej. Dobre zabezpieczenie lakieru wiąże się jednak przede wszystkim z tym, że ochrania go przed najbardziej negatywnymi czynnikami.

Sprawdź także https://warsztatczystosci.pl/