You are currently viewing Jak wybrać najlepsze dywaniki samochodowe?

Jak wybrać najlepsze dywaniki samochodowe?

Dywaniki to element na który bardzo często nie zwracamy większej uwagi, a nie słusznie, bowiem ich odpowiednie dobranie, wpłynie nie tylko na estetykę wnętrza auta, ale także i na jego funkcjonalność. Nie można także zapomnieć o nadrzędnej funkcji dywanika, czyli zabezpieczeniu wnętrza auta przed zabrudzeniami.

Dedykowane dywaniki samochodowe

dywaniki samochodoweJak zatem wybrać te najlepsze dywaniki i co przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę? No cóż na początek kwestia welurowe czy gumowe? Jak powszechnie wiadomo zarówno jedno jaki i drogie rozwiązanie ma swoich zwolenników. I w zasadzie trudno jednoznacznie rozstrzygnąć po czyjej stronie leży racja. Gumowe dywaniki z pewnością maja te zaletę, że są nienasiąkliwe, a co za tym idzie lepiej chronią one wnętrze auta, jak i tym samym są one łatwiejsze do utrzymania w czystości, zebraną wodę wystarczy wylać, a sam dywanik przepłukać bieżąca woda. Jednocześnie nie jest to rozwiązanie szczególnie estetyczne, problemem jest tu jednak fakt, że guma, czyli materiał z jakiego są one wykonane, nie jest szczególnie zdrowa ani dla nas, ani dla środowiska, zwłaszcza mowa tu o materiałach kiepskiej jakości, których używa się do produkcji tanich dywaników, w takim przypadku należy mieć świadomość, że wybierając takie dywaniki narażamy swoje zdrowie, bowiem nie chodzi tu tylko o nieprzyjemny zapach, który one wydzielają.

dywaniki samochodoweAle także i o to, że w nagrzanym samochodzie, gdzie są wykorzystywane takie dywaniki, gromadzą się szkodliwe związki, które pod wpływem ciepła i promieniowania słonecznego są wydzielane przez dywaniki, wystawienie się na długotrwałą ekspozycję na takie związki, może mieć negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka, dlatego pamiętajmy zawsze o tym, że jeśli dywaniki gumowe, to tylko dobrej jakości, najlepiej opatrzone certyfikatami. A co z welurowymi? Te na pewno wygrywają, jeśli chodzi o estetyką, są też zdecydowanie bardziej neutralne dla naszego zdrowia, w naszym klimacie, zwłaszcza w okresie zimowym i jesiennym bywają one jednak trudne do utrzymania w czystości. Dodatkowo te tanie mogą być mało trwało oraz się przesuwać, jeśli nie mają wszytych stoperów. Jak widać jedne i drugie mają swoje zalety, jednak dobór właściwych dywaników to nie tylko kwestia samego materiału. Dobry dywanik, to przede wszystkim ten odpowiednio dobrany do modelu auta dlatego, jeśli nasz samochód to dajmy na to peugeot – dywaniki samochodowe dedykowane będą tu dobrym wyborem.

W przypadku modeli dedykowanych mamy pewność, że będą one idealnie dopasowane, a co za tym idzie także i wysoce funkcjonalne, jak również dobrej jakości, co także nie pozostaje bez znaczenia. Modele dedykowane bywają jednak droższe i z tym należy się liczyć, dlatego jeśli chcemy tańsze – uniwersalne wersje, pamiętajmy o tym by dokładnie sprawdzić wymiary dywanika.