You are currently viewing Jak wybrać firmę organizującą przeprowadzki?

Jak wybrać firmę organizującą przeprowadzki?

Przymierzając się do zmiany miejsca zamieszkania zazwyczaj przychodzi moment, w którym musimy wybrać firmę, jaka pomoże nam się przeprowadzić. Zazwyczaj – ponieważ część osób decyduje się zorganizować ją na własną rękę, jednak dotyczy to najczęściej jedynie ograniczonej liczby przedmiotów do przewiezienia.

Szybkie i bezpieczne przeprowadzki

przeprowadzkiDuża przeprowadzka bez udziału firmy jest możliwa tylko wtedy, gdy dysponujemy samochodem dostawczym mamy grupę silnych osób, które zechcą nam pomóc. Wybór firmy organizującej przeprowadzki z Gdyni jest więc niemal najważniejszy, ponieważ powierzamy jej tak naprawdę cały swój dobytek. Wybranie tej najtańszej może okazać się nie najlepszą decyzją. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy dana firma ma ubezpieczenie. Każda z nich powinna mieć specjalnie OC w transporcie. Wszystko po to, by to przewoźnik odpowiadał za uszkodzone lub zaginione meble i sprzęty podczas trasy. Powinniśmy się tym zainteresować zwłaszcza wtedy gdy decydujemy się na przeprowadzkę międzynarodową. Wówczas konieczne jest posiadanie OC w ruchu międzynarodowym. Firma, która nie powiada takich uprawnień z pewnością nie powinna organizować transportu mebli, ponieważ może się to odbyć z dużymi stratami dla klienta. Są to bardzo istotne kwestie, zwłaszcza jeśli przewodzimy drogocenny sprzęt, antyki i tym podobne kosztowności. Wówczas warto zdecydować się na firmę, która dysponuje dodatkowym ubezpieczeniem od kradzieży. Mimo, iż w Trójmieście figuruje bardzo wiele punktów oferujących transport mebli, to bardzo wiele z nich nie prowadzi profesjonalnej działalności. Całkiem duża ich część to osoby prywatne, które dysponują samochodem dostawczym i chcą sobie dorobić po pracy. Korzystanie z ich usług jest z całą pewnością tańsze, ale także bardziej ryzykowne. Mimo wszystko zawsze najlepiej zdecydować się na firmę poleconą przez znajomych lub internautów, którzy już z niej korzystali i byli zadowoleni. Warto też zwrócić uwagę na to, czy w zakres usług wchodzi jedynie transport mebli czy także ich wniesienie. Nieuważnie sprawdzając ofertę możemy łatwo zostać oszukani lub po prostu wybrać nieodpowiadającą nam opcję.

 

Możemy zdecydować się też na wypożyczenie samochodu dostawczego, jednak jest to opcja dla osób dysponujących dużą ilością czasu i tężyzną fizyczną. Z pewnością przyda się też kilka silnych osób do pomocy. Pamiętajmy też o szybszej rezerwacji terminu w firmie, którą chcemy wynająć. W innym wypadku możemy zostać zmuszeni skorzystać z innego przedsiębiorstwa, cieszącego się mniejszym zainteresowaniem.