You are currently viewing Jak sprowadzić auto z USA?

Jak sprowadzić auto z USA?

Żyjemy coraz wygodniej – współczesna gospodarka ma się z dnia na dzień coraz lepiej, dlatego coraz częściej możemy sobie pozwalać na pewne udogodnienia. Niemal każdy z nas może sobie dziś pozwolić, na przykład, na zakup samochodu, co znacznie ułatwia życie. Kiedyś tylko nieliczni otrzymywali w spadku po rodzicach kilkudziesięcioletnie auto na start – dziś niejeden młodu człowiek może sobie pozwolić na samodzielne kupno pierwszego samochodu.

Auta z USA w dobrej cenie

sprowadzanie aut z usaNiemniej jest to nadal przyjemność, która generuje stosunkowo duże koszty – o ile z utrzymaniem auta nikt nie powinien mieć większego problemu, o tyle nie każdy dysponuje taką ilością gotówki, która pozwala na opuszczenie salonu nowym pojazdem. Dość powszechną praktyką okazuje się być dziś sprowadzanie aut z USA – wbrew pozorom, wcale nie jest to przyjemność zarezerwowana wyłącznie dla elit majątkowych naszego kraju. Tak naprawdę w ten sposób można kupić bardzo dobrej jakości samochód nawet o połowę taniej, niż w przypadku większości aut w tej części świata. Sam proces alternatywnego zakupu wcale nie nie jest skomplikowany. Przebiega w kilku prostych etapach. Na początek konieczne jest przeprowadzenie rozeznania, które może się odbywać zdalnie, w domowych zaciszu lub w biurze dystrybutora przy pomocy konsultanta. Wybór jest naprawdę szeroki i bardzo opłacalny – zwłaszcza wtedy, gdy poszukujemy samochodu z wyższej półki.

sprowadzanie aut z usaZalecana jest przy tym pomoc firmy zajmującej się importem pojazdów zza oceanu, ponieważ pozwala to na uniknięcie zakupu samochodu, który jest niezgodny z opisem sprzedającego. Kiedy już dokonamy wyboru, należy wpłacić kaucję zwrotną, która wynosi zwykle około 10% wartości samego pojazdu – kaucja zabezpiecza nas przed ryzykiem zakupu niepożądanego sprzętu, co gwarantuje firma importowa. Kaucja stanowi też potwierdzenie wzięcia udziału w licytacji, która jest następnym krokiem. Kiedy już zlicytujemy nasz wóz, dokonujemy płatności, a następnie czekamy, aż wybrany przez nas model odbędzie międzykontynentalną podróż. W zależności od aktualnych zamówień import samochodu może potrwać od dwóch do około czterech tygodni – po tym czasie auto trafia bezpośrednio na przegląd stanu technicznego pojazdu, który weryfikuje zgodność opisu z ogłoszenia ze stanem faktycznym.

W razie jakichkolwiek wątpliwości negocjowane są nowe warunki zamówienia lub też następuje natychmiastowy zwrot wszystkich kosztów na konto klienta. Jeśli jednak wszystko się zgadza, w przeciągu kilku dni roboczych nasze nowe auto jest gotowe do odbioru.