You are currently viewing Jak rozpoznać dobrą szkołę jazdy?

Jak rozpoznać dobrą szkołę jazdy?

Coraz więcej młodych osób już w wieku szesnastu lat zaczyna zastanawiać się nad tym tym, którą szkołę prawa jazdy wybrać. Wybór jest ogromny, szczególnie w dużych miastach, gdzie każdy stara się, aby jego oferta była jak najbardziej korzystna i zachęcająca.

Szkoła jazdy i korzystny cennik

szkoły jazdyWybór jest ciężki jeśli chodzi o szkoły jazdy – niskie ceny w Krakowie mogą okazać się wysokimi cenami w Gdańsku. Jak zatem zdecydować, którą szkołę wybrać? Czy ta najbardziej popularna w danym mieści będzie akurat tą najlepszą? Dobra szkoła jazdy daje możliwość skorzystania z jazd obserwacyjnych za darmo. Jazdy obserwacyjne to nic innego jak jazda na miejscu pasażera z instruktorem za kierownicą. Jeśli szkoła chce pobrać za to dodatkową opłatę wiadomo już, że wybór tej szkoły nie będzie dobrą decyzją. Warto sprawdzić czy szkoła w swoje ofercie ma szkolenia teoretyczne. Mają one bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki takim szkoleniu kursant nauczy się między innymi odporności na presję ze strony pasażerów. Równie ważne są egzaminy wewnętrzne. Pomogą one ustalić czy kursant ma jakieś problemy i czy są wymagane dodatkowe lekcje. Warto również sprawdzić czy istnieją ograniczenia co do pokonanych kilometrów.

szkoły jazdyW niektórych szkołach istnieje limit np. 15 kilometrów na godzinę jazdy. Przed rozpoczęciem kursu warto przeczytać regulamin, ponieważ może się w nim znaleźć punkt o obowiązku zapłaty za dodatkowe 10 godzin jazdy, które trzeba wykupić. Jednym z dwóch najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły jazdy jak sprawdzenie wieku i stanu samochodów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego jeśli widzimy, że auto ledwo jeździ lepiej zrezygnować z usług tej szkoły i wybrać lepszą opcję. Druga niemniej ważną sprawą jest doświadczenie egzaminatora. Instruktor, który nie potrafi odpowiedzieć na nasze pytania i po którym widać wyraźnie, że nie ma niezbędnej wiedzy potrzebnej do przygotowania kursanta to zły znak. Przed podjęciem kursu powinno się sprawdzić czy instruktor ma uprawnienia do prowadzenia nauk jazdy. Równie istotną kwestią jest cennik. Każdy chciałby zaoszczędzić chociaż kilka groszy, jednak prawo jazdy to rzecz, w którą warto zainwestować. Kurs za 900zł prawdopodobnie będzie zawierał ukryte dodatkowe opłaty, które tak czy inaczej trzeba będzie uiścić.

Lepiej zapłacić 1500zł za kurs, który będzie zawierał opłatę za egzamin i kilka dodatkowych lekcji niż przepłacić dokupując osobno kilka usług, które normalnie są w cenie. Standardowe ceny kursu na prawo jazdy kategorii B w bardzo dobrej szkole jazdy to koszt około 1600zł.