You are currently viewing Jak naprawić fotel samochodowy?

Jak naprawić fotel samochodowy?

W wyniku dłuższej eksploatacji fotel samochodowy bardzo często niszczy się, co odbiera mu piękne walory estetyczne, a tym samym sprawia, że kierujący pojazdem może czuć się niekomfortowo. Do najczęstszych uszkodzeń należą między innymi przetarcia, które powstają zwyczajnie przez regularne użytkowanie pojazdu.

Fotele samochodowe jak nowe

naprawa foteli samochodowychMateriał może również się podrzeć, wypalić lub przebarwić, co sprawia, że zazwyczaj fotel nie prezentuje się najlepiej. W takich i innych przypadkach pomocne mogą okazać się usługi tapicerskie. Tapicerzy zajmują się profesjonalnym obszywaniem foteli samochodowych wybranym materiałem. Takie usługi znacznie różnią się od samodzielnego nakładania pokrowca na fotele, gdyż ekspert nie tylko pomoże dobrać odpowiedni kolor i rodzaj tkaniny, ale również umieści materiał w sposób bezinwazyjny i niezauważalny dla osób trzecich. Naprawa foteli samochodowych sprawi, że siedzenia będą wyglądały jak nowe, a ślady zdejmowania oraz nakładania nowego materiału pozostaną niewidoczne. Z usług tapicera mogą skorzystać zarówno osoby, które posiadają skórzane, jak i welurowe siedzenia. Uszkodzenia pojawiają się na każdym z materiałów, dlatego warto zadbać o wygląd wnętrza swojego samochodu, szczególnie kiedy przygotowywany jest on pod konkretne wydarzenie.

naprawa foteli samochodowychJeśli samochód ma służyć do komfortowego przewozu osób, na przykład na wesele, wówczas jego walory estetyczne są bardzo ważne. Profesjonalny tapicer jest w stanie naprawić zarówno fotele, jak i kanapę samochodową w kilka dni od dostarczenia samochodu. Cennik usług zależy od regionu, w jakim świadczone są usługi, a także od wiedzy i doświadczenia eksperta. Z reguły za tapicerowanie foteli samochodowych zapłaci się około 500-600 złotych, natomiast za obicie kanapy samochodowej, będzie trzeba zapłacić już nieco więcej, gdyż średnio 900-1100 złotych. Koszt w dużej mierze uzależniony jest również od materiału użytego do obszycia – osoby chcące wykorzystać naturalną skórę zapłacą więcej niż ci, którzy zdecydują się na ekoskórę lub inną tkaninę. Naprawianie foteli w samochodach nie musi zawsze oznaczać całkowitej wymiany obszycia. Niekiedy, jeżeli w fotelach znajdują się dziury, tapicer jest w stanie je zaszyć i wówczas taka usługa jest nawet o połowę tańsza niż całkowita wymiana obszycia.

Z usług eksperta mogą korzystać nie tylko właściciele samochodów osobowych, ale też dostawczych lub ciężarowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby naprawić siedzenia w motocyklach, quadach lub innych pojazdach – tapicer w wielu przypadkach realizuje również nietypowe zlecenia.