You are currently viewing Folia ochronna na lakier – czy to się sprawdza?

Folia ochronna na lakier – czy to się sprawdza?

Osoby, które poszukiwały najbardziej skutecznej metody zabezpieczania lakieru, z pewnością oprócz nakładania powłok ceramicznych, natknęły się na usługę oklejania samochodu folią ochronną. Brzmi to banalnie, więc czy takie rozwiązanie jest efektywne? Okazuje się, że tak. Tak prosty sposób, jak zabezpieczenie pojazdu folią, sprawia, że unikamy wielu rys, które zazwyczaj pojawiają się przypadkiem: na przykład, gdy obetrzemy lakier gałęziami drzewa czy gdy na karoserii pozostanie ślad po uderzeniu kamienia.

Folie ochronne i autodetailing

folie ochronneStosując folię ochronną, możemy uniknąć tego typu niechcianych niespodzianek. Funkcję zabezpieczającą najlepiej spełnia wylewana folia bezbarwna – jej grubość to raptem 0,05 mm, dlatego, po poprawnym nałożeniu, jest całkowicie niewidoczna. Nikt nawet nie domyśli się, że w ten sposób zabezpieczamy nasz samochód – oczywiście podstawą jest wspomniane poprawne nałożenie, które wymaga podgrzania folii. Jeżeli obawiamy się, że sami nie zrobimy tego precyzyjnie (a jest to tym trudniejsze, im więcej karoseria naszego auta posiada załamań), udajmy się do profesjonalistów. Samochodowe folie ochronne w Szczecinie stosowane są w wielu salonach autodetailingu. Istotą przy prawidłowym nałożeniu jest też całkowicie gładka powierzchnia karoserii – auto musi być więc najpierw umyte, a lakier należy dokładnie wypolerować.

wosk-fussoZazwyczaj więc nakładanie folii ochronnej trwa nawet cały dzień – to dlatego powierzenie tego zadania specjalistom będzie dużym ułatwieniem dla właściciela auta, który, odbierając pojazd na następny dzień, będzie mógł cieszyć się estetycznym wykonaniem zabezpieczenia. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na oklejenie całego pojazdu, lub tylko jego wybranych części – tych, które są najczęściej narażone na uszkodzenia lakieru – czyli na przykład samego przodu samochodu. Biorąc jednak pod uwagę to, ile korzyści przynosi zastosowanie folii ochronnej, warto nanieść ją na cały pojazd. Jeżeli zdecydujemy się na usługi nakładania folii – niech nas nie zwiodą niskie ceny proponowane przez podejrzane warsztaty. Istnieje prawdopodobieństwo, że zamiast profesjonalnej folii stosują one o wiele tańszą folię winylową, która nie odznacza się tak dobrymi właściwościami co folia poliuretanowa.

Aby nie natrafić na taką sytuację, najlepiej wybierajmy sprawdzone salony autodetailingu, kierując się na przykład poleceniem znajomych. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystkie prace związane z renowacją naszego auta zostaną przeprowadzone w sposób profesjonalny i z wykorzystaniem wysokiej jakości produktów.