You are currently viewing Detailing, czyli sposób dbania o lakier samochodowy

Detailing, czyli sposób dbania o lakier samochodowy

Wielu kierowców z pewnością miało sytuację, w której uszkodzili w jakiś sposób, nie wnikając już z czyjej winy, swój samochód. Nie jest to z pewnością przyjemna sytuacja, ale zawsze trzeba coś z tym zrobić. Jest dobrze, jeżeli nie trzeba oddawać samochodu do mechanika lub, co gorsza, na złom. Jeżeli naprawa nie wymaga dużo pracy, a polega tylko na poprawieniu jego wyglądu, możemy to jak najbardziej zrobić w swoim domu.

Sklep z preparatami do detailingu

detailingBędziemy tylko potrzebować pewnych specyfików, które bez problemu możemy nabyć przez internet. Jednym z najczęstszych problemów pojawiających się na samochodowej karoserii są wszelkiego rodzaju zarysowania i odpryski, czasami rdza. Możemy pozbyć się ich, oddając swój samochód do odpowiednich specjalistów, którzy przez wykorzystanie pewnych technik sprawią, że nasze auto na powrót będzie wyglądać schludnie, jak nowe. Jeżeli jednak mamy na to wystarczająco dużo czasu i lubimy dbać o swoje auto i nie jest nam straszny tak zwany detailing – sklep internetowy zapewni nam dostęp do preparatów, dzięki którym usuniemy wszelkie defekty z naszej karoserii. Ich wybór z pewnością ułatwią fachowcy, którzy skutecznie doradzą nam w każdej z sytuacji. Uszkodzenia lakieru naprawia się w kilku krokach – przede wszystkim należy zadbać o bardzo dokładne oczyszczenie naszego samochodu.

detailingNie wystarczy niestety dokładne obmycie, musimy do tego wykorzystać odpowiednie środki, które pomogą rozpuścić trudny do usunięcia brud, często smoliste i metaliczne osady, do których potrzebne są konkretne detergenty. Następnie używamy specjalnej glinki usuwającej zabrudzenia, z którymi nie poradziły sobie detergenty. Gdy jesteśmy już pewni tego, że nasz samochód jest czysty, możemy przejść do korekty, którą możemy wykonać ręcznie przy wykorzystaniu odpowiednich gąbek i preparatów. Po korekcie przychodzi natomiast czas na zabezpieczenie lakieru przed powstawaniem jakichkolwiek defektów. Możemy wybrać jeden z dwóch podstawowych sposobów, między innymi wosku lub specjalnej folii kwarcowej. Wosk będzie dawał zdecydowanie ładniejszy efekt, jednak folia lepiej uchroni nasz lakier przez uszkodzeniami. Zadbany samochód to nasza wizytówka. Jeżeli ładnie się prezentuje, nie tylko my dobrze się z tym czujemy, ale również nasze otoczenie o wiele lepiej nas odbiera.

Jak więc widzimy inwestycja w kilka produktów może nam się naprawdę dobrze przysłużyć, tym bardziej, że nie musi ona być wcale droga. Spośród wielu sklepów możemy znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty różnych specyfików, pamiętajmy jedynie, by dokładnie zapoznać się z ich opisem i sposobem używania, żeby nie wyrządzić szkody swojemu autu.