You are currently viewing Czy założenie własnej wypożyczalni samochodów się opłaca?

Czy założenie własnej wypożyczalni samochodów się opłaca?

Korzystanie z wypożyczalni samochodów zaczyna w Polsce zyskiwać na popularności, jednocześnie nie działa tu jeszcze aż tak wiele wypożyczani, a co za tym idzie w tym segmencie rynku można szukać szansy na zarobek.

Wypożyczalnia samochodów i różne oferty

wypożyczalnia samochodówCzy jednak założenie wypożyczalni samochodów może nam się opłacić i z jak dużym ryzykiem się to wiąże? Jeśli chodzi o ryzyko, to jak w każdej branży jest ono dość wysokie. Kluczowa dla tego typu biznesu jest lokalizacja. To od miejsca w którym powstanie wypożyczalnia będzie w dużej mierze zależeć to czy uda nam się pozyskać klientów. Co zatem trzeba brać pod uwagę przy wyborze lokalizacji? Przede wszystkim konkurencja. Jeśli ma to być dajmy na to wypożyczalnia samochodów w Tarnowie sprawdźmy czy w okolicy działa już jakiś tego typu punkt, jak skonstruowana jest jego oferta, czy jest to wypożyczalnia samochodów osobowych czy może dostawczych. Jeśli w okolicy jest taki punkt, a oferta miałaby się pokrywać oznacza to, że będzie bardzo trudno przebić się. Poza konkurencją ważne jest także to by do wypożyczalni był łatwy dojazd, a także i to by znajdowała się ona w newralgicznych punktach – okolice dużych miast, lotnisk, to miejsca gdzie najczęściej zachodzi potrzeba wynajęcia auta. Wybór odpowiedniego miejsca to jednak nie wszystko, trzeba także bardzo dobrze określić grupę docelową. Na tej podstawie należy skompletować flotę samochodów.

wypożyczalnia samochodówMożliwości mamy tu sporo, samochody dostawcze, auta klasy średniej, luksusowe, samochody weselne itd. Dlatego tak ważne jest to by sprawdzić na co jest obecnie największe zapotrzebowanie. Zakup aut, a także ich regularne serwisowanie to spore koszty, z czym trzeba się liczyć przy zakładaniu tego typu działalności. Liczyć się należy także z tym, że na początku wypożyczalnia może generować straty nim uda nam się wyrobić opinie i pozyskać klientów. Jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów to bardzo ważna jest tu reklama, zwłaszcza ta w internie, bo to właśnie za jego pośrednictwem najwięcej osób szuka samochodu. Ważne jest zatem to by nasza strona była widoczna w internecie. Bez tego bardzo trudno może być pozyskać klientów. Ważne jest także i to by strona została tak skonstruowana by umożliwiała wynajmowanie czy też rezerwowanie aut za jej pośrednictwem, ponieważ przekłada się to na wygodę klientów i tym samym ich zainteresowanie naszą ofertą.

Założenie wypożyczalni samochodów to pomysł na biznes, który może się okazać całkiem opłacalny, niemniej należy się liczyć także i z tym że jest to dość duże ryzyko, dlatego nim podejmiemy decyzje należy sobie wszytko dobrze rozplanować.