You are currently viewing Auto z OC sprawcy – wiele zalet

Auto z OC sprawcy – wiele zalet

Wypadki samochodowe są czymś bardzo problematycznym. Z jednej strony jesteśmy pozbawieni naszego środka transportu, musimy użerać się z ubezpieczycielami w związku z odszkodowaniem, szukać możliwości dojazdu do pracy, często wypadek to także uszczerbek na zdrowiu.

Auto zastępcze to dobra opcja

auta zastępcze z OC sprawcyNa pewno po wypadku czeka każdego wiele rzeczy do załatwienia. Czy możemy liczyć przynajmniej na jakiekolwiek ułatwienie? Jedną z dobrych opcji są auta zastępcze z OC sprawcy kolizji w Łodzi. Wtedy samochód zastępczy możemy dostać od ubezpieczyciela, od warsztatu w jakim dokonywana jest naprawa, czy też od wypożyczalni samochodów, jeśli ubezpieczyciele mają z nimi podpisane umowy. Na czym poleca opcja takiego auta zastępczego? Korzystamy z niego tak samo jak z każdego auta zastępczego. Jednak nie my płacimy za wynajem, a zakład ubezpieczeń sprawy. Jeździmy nim zatem teoretycznie za darmo. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejsze jest to, by wynajmowany samochód był mniej więcej w tej samej lub niższej klasie jak nasz samochód. Nie można na czas naprawy wynająć sobie luksusowego mercedesa, czy wielkiego samochodu terenowego.

auta zastępcze z OC sprawcyWtedy ubezpieczyciel może nam nie zwrócić pieniędzy za wynajem, bo zakwestionuje zasadność wynajmu takiego samochodu. Uzna, że wykorzystujemy sytuację to jeżdżenia eleganckimi samochodami, a nie traktujemy tego jako sytuacji przejściowej. Nie można również przeciągać wynajmu. Auto zastępcze powinno być zdane do wypożyczalni kiedy zakończy się naprawa naszego samochodu. W przeciwnym razie ubezpieczyciel znowu może zakwestionować nasze wydatki, bo korzystaliśmy z auta zastępczego, mimo iż nie musieliśmy tego robić. W razie potrzeby warto jest posiadać dowody z warsztatu odnośnie tego jak długo trwała naprawa i jak długo wynajmowaliśmy samochód, żeby przekazać je potem do ubezpieczyciela, jeśli będzie chciał on zakwestionować nasze wydatki. Warto zaznaczyć, że dostajemy za samochód zastępczy, czyli pieniądze zostaną zwrócone po wynajmie, a nie otrzymamy ich na wynajem z góry. Samochód zastępczy to z pewnością najlepsza opcja. Komunikacja autobusowa i tramwajowa często nie dociera do wszystkich miejsc w mieści i poza nim. Dojazd do pracy byłby zatem niemożliwy, lub znacząco utrudniony.

Fakt istnienia komunikacji miejskiej nie oznacza, że nie możemy dostać samochodu na czas naprawy. Skoro ktoś spowodował kolizję z naszym samochodem, to auto zastępcze z OC sprawy nam się po prostu należy. Warto jest znać i dbać o swoje prawa, żeby żaden ubezpieczyciel nas nie zaskoczył swoim działaniem.